EUS_cab6
GAF Atletismowww.gafatletismo.com

Kontaktua

Anoetako pasealekua, 5
20014 DONOSTIA
tlf: 943 45 17 57
fax: 943 45 39 82
e-mail: gaf@kirolak.net

JOKU ESKOLARRAK

ESCOLARRAK  MENDIZORROZAN

Gasteizen ospatu ziren atletismoko joku eskolarrak. Gipuzkoako selekzioa eta sailkatutako ikastetxeek parte hartu zuten. Anoeta Ikastola eta San Benito mutiletan eta  Oianguren eta Hirukide nesketan

Mutiletan  Anoeta Ikastola  eta  Lazkaoko San Benito  2. eta 3. sailkatu ziren.

Nesketan Ordiziako  Oianguren eta Tolosako  Hirukide 3. eta 4. sailkatu ziren

MUTILAK

  • Unai Mitxelenak (Zubiri Manteo) selekzioen arteko 80a  irabazi zuen 9. 97; Artiz Urra (San Benito) 2. izan zen zentruen artean 10.02
  • Joanes begiristain (San Benito) 1. 500 metrotan 1.a izan zen 1.15.40
  • Julen Agirregomezkorta (Talaia)  3. izan zen 1000 metrotan. 2.53.79
  • Julen Pérez (Elizalde) 3. 150 metrotan 18.56
  •  80 hesietan zentroen artean  Alejandro Herrero (Anoeta)  3. sailkatu zen . 13.20; Selekzioen artean Xalba Otxandorena (Landaberri) 3.izan zen  13.43
  • Telmo Uranga (Luberri) 2. Altueran 1.58
  • Pertikan Telmo Boada (Txingudi)  2. izan zen 2.25
  • Ibai Diaz Zabalok (Txingudi)  Luzera irabazi zuen  4.99 markarekin,  Ander Urangak (Anoeta) marka bera egin zuen. 
  • Oier Huicik (Anoeta)n Diskoa irabazi zuen 32.63
  • Martin Hernández Beitia (Arreiturre) 1. txabalinan  36.82
  • Joan Rodriguezek  (Arreiturre) Pisua irabazi zuen. 13.45
  • 3000 metrotan  Egoitz Urteaga (Loinazpe)  2. izan zen 10.28.83
  • Anoetako taldeak irabazi zuen 4 x 80 m erreleboa (Uranga, G Herrero, A Herrero, Larrañaga)

 

NESKAK

  • Marina Lahidalga (Providencia)  selekzioen arteko 80 irabazi zuen10.86; Laura Biurrun 3. izan zen 10.91
  • Nahia Vicente (Langaitz)  1000 metrotan . 1goa  izan zen .3.05.40
  • Izaro Perurenak (Hirukide) 500a irabazi zuen  1.23.63
  • Nerea Bilbatua (Antoniano) 2. ian zen  3000metrotan. 11.43.11
  • Eider Iglesias (Arreiturre)  150ean 1goa izan zen  19.93; Garazi Garmendia (San Benito) 3.  20.32
  • Nerea Etxaniz (Providencia)  3000 martxan lehenengoa izan zen  19.32.86
  • Lide Erbina (Oianguren) eta Ainhoa Gibelalde (Hirukide)  1 eta  2. 14.18 eta 14.36 zentroen arteko lehiaketan 80. hesietan 
  • Selekzioen artean . María Lasa (Anoeta) 1goa  izan zen 12.82, 2.  Malen Orduña (Sto Tomás) 13.75
  • Luzeran 2. izan zen  Ilune Salaberria (Orereta)  4.54
  •  Altueran Nora Tobar ( San Benito) 1. izan zen1.64; bigarren  Junkal Etxegaray (Txingudi) 1.48
  •  Diskoan Oreretako  Naroa Pérez eta Eider Albistur  2. eta 3.  22.90 eta 21.36.
  • Txabalinan  2. eta 3. Izaro Irastorza (Orereta) eta Elena Susaeta (Providencia) 22.91/22.36
  • Pisuan  Ane Iraola (Hirukide) irabazlea izan zen 8.68; Uxue Untzilla (Haztegi) 3. 7.62.
  • 3000 martxa. Iñigo Arrondo 2. 19.46.30
  • 4 x 80 selekzioen aretan  Gipuzkoak irabazi zuen (Tobar, Iglesias, Lahidalga eta Garmendia)

 

Aitor GARRO-GAF



Copyright © 2010 Dynamic Macroweb & Design S.L. Eskubide guztiak babestuak.
DMacroWeb-ek eraikitako web orria DM Corporative erabiliz